Co nabízím

Navrhuji především soukromé zahrady u rodinných domků, ale i terasy či městské dvory. Navrhuji i soukromé a veřejné parkové plochy a zeleň pro office centra.

V případě zájmu doporučím osvědčené realizační firmy z oblasti zakládání a údržby zahrad, závlah nebo tvorby zahradních jezírek, se kterými vytvoříme zahradu „na klíč“. 

Jak pracuji

Nabízím úvodní konzultaci zdarma, při které s klientem řeším představu o zahradě, jeho životní styl a požadavky, načasování realizace apod. Projekt zahrady je výsledkem úzké spolupráce mezi mnou a klientem, jen tak můžeme vytvořit zahradu, která bude opravdu vyhovovat a bude se v ní klient cítit dobře nyní i za několik let. Pracuji nejen s rostlinami, ale také s dalšími prvky zahradní architektury, jako jsou zahradní jezírka, koupací nádrže, designové zahradní doplňky, terasy a zpevněné i nezpevněné plochy.
Po úvodní schůzce připravím koncept zahrady ve více variantách, které pak dále rozvíjíme. Klient má možnost udělat si jasnou představu o své budoucí zahradě díky 3D modelacím, fotovizualizacím a virtuálním procházkám budoucí zahradou. Po schválení konceptu připravuji kompletní dokumentaci. V průběhu této práce jsem v kontaktu s klientem, případně s realizační firmou. V případě zájmu klienta nabízím kromě projektu také realizaci ve spolupráci s osvědčenými realizačními firmami, v tomto případě nadále funguji jako konzultant po celou dobu realizace projektu.MartinSeverin

O mně

Martin Severin

Jsem absolventem České zemědělské univerzity v Praze, oboru zahradnictví.
Odbornou praxi jsem získal v Botanické zahradě Univerzity Karlovy na Slupi pod vedením pana profesora Větvičky.
Více jak 10 let pracuji jako supervizor zahradních a parkových ploch na jednom z pražských velvyslanectví a zároveň se zabývám profesionálním navrhováním soukromých zahrad a komplexními návrhy úprav parků a ostatní zeleně.

„Myslím, že k tomu, aby člověk navrhl pěknou a funkční zahradu nestačí jen počítačový program a teoretické znalosti. Důležitá je dobrá komunikace s klientem, naslouchání jeho potřebám. Při mé práci se mi hodí i léta praxe s rýčem v ruce.“